Babské rady na růst prsou 5/5 (3)

Babské rady na růst prsou – proč mám právě já malá prsa? Před několika lety nebyl den, kdy bych si tuhle otázku nepoložila. Příroda to nakonec tak trochu vyřešila za mě, ale jiným kamarádkám jejich „skoronulky“ zůstaly. A proč zrovna já měla takové štěstí a ony zase smůlu?

Na to vědci dodneška nedokážou pořádně odpovědět. Místo toho jednoduše tvrdí, že prsa jsou primárně sekundárním pohlavním znakem, a jejich velikost je závislá na produkci hormonů estrogenu a progesteronu. Právě tyhle látky totiž neustále upomínají mozek, aby donutil prsa růst. Ale jenom v pubertě, potom už to moc nefunguje. Takže když máme těchto látek málo, velká prsa prostě nebudou.

Ale proč to nechávat na přírodě, když můžeme celému procesu trochu napomoci? Nedávno jsem dostala tip na ideální jídelníček, který podpoří produkci hormonů a s nimi tedy i růst prsou. Je v tom spousta přírody a žádná chemie, takže pokud se nebojíš změny a dokážeš si odpustit trochu toho smaženého potěšení a dalších neduhů, určitě to zkus. Ano, může se stát, že přírodu ani tak nepřekonáš, ale v každém případě do sebe dostaneš spoustu zdravých věcí. A mimochodem, hormony mají vliv třeba taky na pěkné vlasy nebo pleť.

Babské rady na růst prsou

Co jíst na zvětšení prsou

Ještě musím říct, že hodně z těch potravin, které ti popíšu níž, bylo na zvětšení poprsí používáno už od starověku, takže na tom určitě něco bude a určitě nejde o nějaký super nový a óbr úžasný objev. Spíš o staré, známé a vyzkoušené principy takže směle do nich!

Zamiluj si semínka

O tom, že k růstu prsou je třeba estrogen, jsem už psala výš. Ale víš o tom, že některé rostliny obsahují tzv. fytoestrogeny, které se tomu našemu lidskému hormonu vcelku podobají? Ne nadarmo se i podobně jmenují. Ze semínek obsahují nejvíc fytoestrogenu ta lněná, fenyklová, slunečnicová a sezamová. Ale krok vedle neuděláš ani s dýňovými nebo aktuálně tolik propagovanými chia. Dvě lžičky denně budou super. Můžeš je zobat jen tak, nasypat do jogurtu nebo třeba předem namočit a pak rozmixovat do smoothie. Je to jen na tobě.

TIP: Přečti si také –  ULTIMÁTNÍ NÁVOD NA ZVĚTŠENÍ PRSOU

A oříšky taky

Stejně jsou na tom oříšky. Ty se zase mohou pochlubit vysokým obsahem zdravých tuků a izoflavonů, rovněž podobných estrogenu. A které jsou ty nej? Mandle, pistácie, lískové ořechy a arašídy. Jedna malá hrst denně by měla stačit. Jen se pokud možno vyhni soleným variantám . Vysoké množství sodíku by to rozhodně neprospělo. Navíc sůl pomáhá v těle zadržovat vodu, takže si pak připadáš nafouklá a bez energie.

Ta nejlepší zelenina pro velká prsa

Jo, já vím, je to nuda, ale do zdravého jídelníčku zelenina prostě patří. Zase tu jde o vysoký obsah lignanu, což je jeden z druhů fytoestrogenu. A co si nakrájet do zeleninového salátu? Doporučuju zejména:

 • mrkev
 • okurku
 • petrželku
 • červenou řepu
 • česnek

Babské rady na růst prsou

Můj tip: vysokým obsahem lignanu se může chlubit také kmín, také až ho příště budeš pracně vyšprtávat z vařených brambor, ještě jednou si to dobře rozmysli. Kdybych to věděla dřív, mohla jsem si ušetřit ty hádky s babičkou. No nic.

Bude to lepší – super ovoce pro růst prsou

JJ, tohle už se doporučuje o něco líp. Je lepší zakousnout si k svačině plátek melounu než kořen petržele, nicméně bacha na vyšší obsah cukrů. Živit se celý den jen ovocem je sice v módě (a říká se tomu frutariánství), ale moc zdravé to není. Nicméně když už dostaneš chuť na sladkost z přírody, dopřej s nejlíp:

 • jablka
 • broskve
 • pomeranče
 • třešně
 • švestky
 • jahody
 • maliny
 • melouny

Nad rybami a dalšími mořskými potvůrkami nos neohrnuj

Když jsem poprvé dostala pizzu s mořskými plody s baby chobotničkami, které ještě měly očička, málem mě kleplo. Ale časem jsem si zvykla, zachutnalo mi to a proto ti to můžu doporučit. A co v případě mořských plodů jde? Hlavně o hořčík, který podporuje činnost štítné žlázy. Ten nám ve stravě často chybí a přitom je důležitý pro hormonální rovnováhu v těle. A jak už určitě víš, když nejsou hormony, nejsou ani prsa.

Ale když to nepůjde, stav se aspoň do lékárny pro hořčíkové tablety – ovšem ty s vitamínem B, které podporují vstřebávání. Nestojí moc a dokážou pomoct i s únavou nebo stresem.

Babské rady na růst prsou

Zdravé tuky pro tvou krásu

Říká se jim mononenasycené mastné tuky a tenhle název můžeš hned v klidu zapomenout. Ne už však na to, že ti mohou výrazně pomoci s nárůstem prsní tkáně. A kde je najdeš? Jde zejména o:

 • olivový olej
 • kokosový olej
 • avokádo

Takže až zase budeš stát nad regálem se zdravými potravinami, už budeš vědět, kam je třeba sáhnout.

Vyrostou mi prsa po sóje?

Určitě sis všimla, že tu o ní zatím nepíšu. I když podle některých názorů sója ženskému tělu prospívá a má fytoestrogenů víc, než většina ostatních doporučovaných potravin, jiné studie zase upozorňují na možné spojení mezi častou konzumací sóji a problémy s trávením nebo menstruačním cyklem. Takže ne, radši ji doporučovat nebudu. Sem tam trochu tofu určitě neublíží, ale cíleně se ládovat sójou kvůli snům o velkých ňadrům?, No, radši ne.

Kam ještě sáhnout pro zdravé potraviny?

Samozřejmě existují ještě další jídla plná fytoestrogenů a dalších šikovných pomocníků pro velká prsa. Do jednotlivých kategorií se mi ale nevešla, takže je musím uvést zvlášť.

TIP: Přečti si také –  ULTIMÁTNÍ NÁVOD NA ZVĚTŠENÍ PRSOU

Další šikovné způsoby zvětšení prsou

Moje babička třeba doporučovala masírovat prsa černým pivem a k tomu ho i pít. Mám v okolí minimálně jeden příklad toho, že to vůbec nefunguje. Takže nic. Černé pivo nepomáhá a navíc je až od osmnácti. Tečka.

O něco líp je na tom cvičení, může zvětšit prsa až o jednu velikost, koneckonců článek na tohle téma jsem nedávno psala. Nejlepší je v tomhle ohledu plavání, jóga a pilates nebo speciální cviky pro větší prsní sval – třeba kliky na stěně nebo posilování s činkami.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

BreastExtra+ pro větší a pevnější poprsíTO CHCI
TOPlist