Domů Krása & Péče Jak na francouzskou manikúru doma? ...

Jak na francouzskou manikúru doma? 5/5 (4)

1

Jak na francouzskou manikúru doma?Francouzská manikúra je vyhledávanou technikou zdobení nehtů mnoha žen. Nehty s tímto typem lakování působí udržovaně, zdravě a krásně. I když je nenápadné, nelze přehlédnout.

Pro svůj elegantní vzhled a přirozenost patří mezi nejoblíbenější styl gelových nehtů. Nehtové lůžko je potaženo čirým nebo jemně růžovým gelem a špička nehtu je orámována do oblouku bílou barvou. Dělat si francouzskou manikúru sama doma je trošku složitější, ale s naším návodem to není nemožné. Jak na to? Přečti si návod na francouzkou manikúru v několika málo krocích.

Jak si udělat francouzskou manikúru doma?

  1. Před každým lakováním si pečlivě uprav nehty, hladký povrch docílíš vyleštěním a samozřejmě nezapomeň na zatlačení nehtové kůžičky. Nezapomeň také na podkladový lak, většina z nich nehty i vyživí.
  2. Na nehet se aplikuje podkladová vrstva gelu, která se nechá zatvrdnout v UV lampě.
  3. Následuje vytvoření bílého oblouku. Když podkladový lak vyschne naneseme na špičku nehtu bílý lak, přičemž se držíme v jedné linii. Protože bílý oblouk bude v tomto případě nejvýraznějším bodem celého nehtu, je třeba vytvarovat ho pravidelně.
  4. Pokud jsi zdatnější, zvládneš to i volnou rukou. Dobrou pomůckou jsou i šablonové pásky na francouzskou manikúru, které koupíš v kterékoliv drogerii. Pokud budou nějaké nesrovnalosti, zarovnáš je odlakovačem. Práci ti hodně usnadní i odlakovač v peru.
  5. Základem úspěchu je dobrý štětec. Bílá vrstva se nechá pak vytvrdit v UV lapmě.
  6. Zbytek nehtu se musí „domodelovat“ čirým gelem. Tenkou vrstvičkou se přejede i bílá část nehtu, nechá se vytvrdit a následně se pomocí pilníku vytvaruje do požadovaného tvaru.
  7. Upravený nehet je již finální, avšak může se ještě různě ozdobit – buď pomocí úzkého štětce namalovat zajímavý vzor, ​​nalepit kamínky, třpytky, glitry nebo použít samolepku. Zdobení nehtu se dělají až po nalakování, kamínky se vtlačují ještě do vlhkého laku, aby lépe na nehtu držely. Zdobí se vždy ještě před finální činností, kterou je nanesení vrchního laku. Ten celý nehet jakoby zapečetí.
  8. Pokud budeš nehty ještě nějak upravovat, je třeba finální úpravu přejet slabou vrstvou gelu, která musí zatvrdnout. Tím se předejde nechtěnému odlupování či jinému poškození. Vrchní lak může být i s vysokým leskem, ale důležité je, aby dokázal vysušit všechny vrstvy laku.
  9. U francouzské manikúry je velmi žádaný i pásek. Jde o tenkou čárku vytvořenou zlatým, stříbrným nebo barevným lakem, která předělí špičku od pokladu. Výborně se jí kamuflují nerovnosti.

TIP: Mrkni na fotonávod na zlatou francouzskou manikúru

Je to i o stravě…

Nezapomeň, že hezké nehty nedělá jen dokonalá manikúra, ale i zdravá a vyvážená strava. Pokud tě trápí lámavé a škaredé nehty, bezpodmínečně potřebují vitamíny A a B a dostatek železa a zinku.

Barevná francouzská manikúra

U francouzské manikúry nemusíte použít pouze klasickou kombinaci růžové a bílé barvy. Klidně experimentujte. Momentálně je barevná francouzská manikúra dost vyhledávaná zejména v létě. Nepsaným pravidlem však je to, že špička by měla být výraznější než podklad.

Fotogalerie – zajímavé francouzské manikúry

Zkus třeba zajímavý leopardí vzor

Nebo nápaditou stříbrnou francouzskou manikúru

Krásná se zlatými pásky

Hravé barevné odstíny

A jedna tečkovaná

A na závěr třpytivé

Co si dále o francouzské manikúře přečíst?

VIDEO: Francouzská manikúra. Jednoduše a levně.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

  1. Důležité je samozřejmě dodržet úplnou symetrii v ohybu, aby na každém nehtu byla stejná šířka a ohyb úsměvu a stejné by měly být i úsměvy samotné. Předpokládá se, že nejvhodnější šířka úsměvu je 1/5 délky nehtu. Díky za skvělý článek!

Diskuze je uzavřena.