KetoFit recenze a zkušenosti – co je na něm tak super? 5/5 (5)

KetoFit

9.4

Hodnocení

9.4/10

KetoFit recenze a zkušenosti – Tak mi bylo řečeno, že bych měla vyzkoušet i jinou dietu, než tu svoji oblíbenou, že určitě narazím i na chutnější a lepší kousky, a budu tak moci doporučit. Dneska to za mě ale udělá Monika, která nám do redakce poslala článek, který jsme s jejím svolení jen trochu upravili. Zamilovala si proteinovou dietu KetoFit. Ptáte se proč?

Hubnout jsem začala díky zubaři

Rozumějte, já jsem od dětství už taková kulička, táhne se to se mnou už od základky. Hodně dlouho mi ale chyběla vůle se sebou něco dělat – kolik permanentek na nejrůznější kurzy či do posilovny mi propadlo! A pak to přišlo, vyhrála jsem v nějaké soutěží zkušební balíček KetoFit na dva týdny. Nebudu lhát, byla jsem nadšená – ale vyzkoušet se mi to tak nějak pořád nechtělo.

KetoFit recenze a zkušenosti

Až do té doby, než jsem musela k zubaři na vytrhnutí osmiček, a ten mi pak po následující tři dny doporučil jen kašovitou stravu. Hmm, tak to není s KetoFit žádný problém, že bych to přece jen prubla. Stejně jsem s těma tabletkami proti bolesti a rozřezanýma dásněma neměla náladu na nějaké vyvařování.

Začala jsem koktejlem, pak kaší, pak polévkou… a zjistila jsem, že mi to vlastně docela chutná, připravené je to šup, šup a… A že po tom vážně hubnu, protože váha po týdnu ukázala skoro o dvě kil míň! Když jsem si to tak pěkně rozjela, nechtělo se mi přestat, takže jsem vzala našetřené penízky brigád a objednala si balíček ještě na čtyři týdny. A jak to celé dopadlo?

Můj tip: Pokud si chceš připomenout, jak to bylo se mnou a Ketodiet, mrkni SEM.

Když hubneš s doktorem za zády… tak napůl

Možná to nevíš, ale ketodiety byly původně navrženy pro pacienty, kterým se nedaří zhubnout žádným jiným způsobem. Vymysleli je tedy lékaři a všechny profesionální ketokúry se taky neobešly bez konzultace s nutričním poradcem a odborníkem přes dietologii. Nejdeš tedy do nějakých babských rad z internetu, ale do skutečného profi sytému se vším všudy.

A KetoFit je v tomhle ohledu super, protože jde o českou značku a české stravování, které respektuje naše oblíbené chutě, ale třeba i optimální počet kalorií pro středoevropanku. Ať se jdou nejrůznější středomořské nebo korejské diety bodnout.

Je paráda, že nechybí polévky, omelety nebo kaše,a taky nejrůznější svačiny, třeba tyčinky nebo chipsy. Porce jsou udělané tak, abys nikdy neměla hlad, což rozhodně potvrzuju, i když sem tam jsem si jako mezisvačinku přikousla nějaký ten kedlub, rajče a tak.

Ať miluješ slané nebo sladké…

… s KetoFit určit zhubneš. Hele, já vymyslela nový reklamní slogan. Ale je to fakt. Můžeš si totiž vybrat, jestli ti víc sednou slaná nebo sladká jídla, případně si je zkombinovat podle potřeby – to je podle mě asi úplně nejlepší, změna je totiž třeba, jinak to brzo všechny ty čokoládové kaše a palačinky polezou na nervy.

Všechna jídla KetoFit se navíc můžou pochlubit vysokým obsahem bílkovin (proto bílkovinná dieta), minerály, vitamíny a Omega 3 a 6 mastnými kyselinami, takže se nemusíš bát, že by tvoje tělo v nějakém ohledu strádalo. Vyvážená strava a žádný pocit hladu – to je ten nejlepší recept pro minimalizaci jo-jo efektu. Takže pokud se po dietě hned nezačneš zase cpát sladkosti, nemusíš se bát, že bys svoje kila zase nabrala zpět.

KetoFit recenze a zkušenosti

Přizpůsob si KetoFit, jak chceš

Když si KetoFit objednáš, přijdou ti domů úhledně zabalené balíčky, které stačí zpravidla rozmíchat s vodou nebo strčit do mikrovlnky. Postupovat musíš podle navrženého jídelníčku – nejdřív jíš jenom jídla KetoFit, potom je v různé intenzitě kombinuješ s těmi běžnými, jinak by pak nebyl návrat k běžnému jídelníčku takovým šokem.

A všechno si můžeš dochutit podle chuti slušným seznamem zeleniny, kořením a dochucovadly.

Můj tip: To, jak se jednotlivá jídla připravují, najdeš v přiložené brožurce, spolu se zajímavými recepty. Je ale docela otravné listovat knížkou, když máš hlad. Já si proto hned na začátku popsala všechny sáčky doporučenou dobou přípravy a dalšími užitečnými věcmi. Zabralo mi to pár minut a ušetřilo spoustu času v dalších dnech.

Chceš zhubnout? Týden ti stačit nebude

Odborníci říkají, že na to, aby se tělo naučilo nové věci a ty sis zafixovala ty správné návyky, budeš potřebovat alespoň 21 dní čili tři týdny. Takže jestli si myslíš, že ušetříš a koupíš jen týdenní balíček, a po týdnu budeš mít postavičku jako lusk, vzdej to.

Zdravé hubnutí je vcelku pomalý, zato však trvalý proces. Navíc všechny ketodiety fungují na principu ketózy. A co to je? To je takový proces, který nutí naše tělo přeměňovat tuky na prospěšnou energii. Normálně k tomu dochází po větší fyzické námaze, kdy nám energie z jídla prostě nestačí, ale ketodiety tento proces vyvolávají během celého dne.

Jinými slovy, tělo dostane dost živin, ale skoro žádnou energii, takže si ji musí vytvořit ze svých zásob. Pro dietu je to rozhodně značka ideál. A funguje to i bez cvičení nebo jiných změn denního režimu, i když ve finále budou asi výsledky o něco lepší.


Můj tip: já jsem si všimla, že zhruba třetí den od začátku konzumace nízkosacharidových jídel, jsem začala mít spoustu energie navíc jako kdybych vypila energeťák a přitom ne. Takže se mi vážně chtělo začít běhat a tak, ale výživová poradkyně mi radila, ať to nepřeháním, takže jsem do toho šla jen trošku. Holky mě nepoznávaly – přišla jsem ze školy a hned chtěla jít ven.

KetoFit recenze a zkušenosti

Jak vypadá typický balíček KetoFit?

Zajímá tě, co dostaneš, když se do téhle diety vrhneš naplno? Tohle je ukázka mého čtyřtýdenního balíčku, ale příchutě si můžeš volit tak, jak chceš.

 • 1x Proteinový koktejl KetoFit určený pro rychlé hubnutí, celkem na 42 porcí
 • 1x běžný Proteinový koktejl KetoFit 1 260 g na 42 porcí
 • 1x Proteinová omeleta pórek a sýr
 • 5x Polévka smetanová s houbami
 • 1x Polévka čabajková (10 porcí)
 • 1x Polévka rajská (10 porcí)
 • 5x Proteinová omeleta čabajková
 • 5x Proteinová omeleta žampionová
 • 5x Proteinová svíčková omáčka
 • 1x Proteinová krupičná kaše, 10 porcí čokoláda

Fascinuje mě, z kolika příchutí jsem si mohla vybrat koktejlů a proteinové kaše. Já jsem hodně na sladké, takže moje volba byla jasná: spousta čokolády, pak jahoda, kokos, vanilka a karamel. Ale potěší tě i chutě ovocné nebo jednoduše zajímavé (třeba sweet lemonade nebo espresso). Nenarazila jsem na žádnou která by mi nechutnala a když, tak to jistil aspartam u babičky v šuplíku. Ale o jsem potřebovala snad dvakrát na začátku, potom už ne. Tělo si prostě zvykne, a ty taky.

TIP: Pokud ji chceš tuto dietu vyzkoušet, určitě si ji objednej na stránkách výrobce, ať zbytečně neplatíš nic navíc.

Věděla jsi, že: kromě hubnutí ti vyvážená proteinová jídla KetoFit pomůžou i ke krásnějším vlasům, nehtům a pokožce? Mají v sobě totiž spoustu minerálů, které nám v běžném jídelníčku chybí. A to se počítá! A stejné účinky mají i na imunitu – tělo se musí přizpůsobit novému stravování, tak se mu to sakra hodí :)

Jo, a k balíčku jsem dostala i dárek. Mohla jsem si vybrat mezi ketočokoládou a šejkrem, a první volba byla jasná. A byla to mňamka – rychlá svačinka, u které jsem se nemusela bát porušení ketodiety. Musela jsem si pak ještě doobjednat, nemělo to totiž chybu.

Hubnutí si rozdělíš na dvě fáze

Je to vlastně docela snadné. Jak už jsem psala výš, nejdřív jíš jenom jídla KetoFit. To je fajn, protože ti úplně opadnou starosti s vařením a tak, všechno včetně omelet je hotové do pěti minut a nemusíš na to být nijak extra kuchařka. Návod je psaný jako pro blbečky :) jen u dvou receptů měli vyměněný nadpis a postup, ale toho se dá všimnout. Každopádně když s pro začátek na chvilku sedneš k brožurce a všechno aspoň dvakrát přečteš, určitě to nebude na škodu.

KetoFit recenze a zkušenosti

K jídlům „z pytlíčku“ si můžeš každý den přidat 500 gramů povolené zeleniny, a to buď jako jejich součást nebo jen tak na zakousnutí třeba k televizi. A co všechno si můžeš dopřát?Květák, zelí, avokádo, špenát, chřest, brokolici, cuketu,zelené fazole a normální nebo růžičkovou kapustu. A povolené jsou taky oříšky, zejména para, macadamové nebo pekanové. Naopak na buráky, brambory nebo mrkev zapomeň. Ty mají moc sacharidů a ketóza by neproběhla, protože by se tvoje tělo jednoduše uživilo z nich. Někdy vážně stačí málo.

A abych nezapomněla, z bylinek je dovoleno úplně všechno. Takže čerstvá petrželka do polévky nebo pažitka na omeletu by se proto tebe měly stát samozřejmostí. Mnohem líp to chutná a je v tom navíc taky spousta vitamínů a antioxidantů.

Během druhé fáze pak postupně nahrazuješ jednotlivá jídla jejich zdravou obměnou z běžného jídelníčku. Jako první přijde na řadu maso a mléčné výrobky, později zdravé přílohy, a na samém konci i trochu víc sacharidů. Říká se tomu stabilizační období a pomáhá předcházet nechtěnému jo-jo efektu, při kterém často nabereš ještě mnohem víc, než jsi předtím zhubla.

KetoFit je prostě dobrý – tak i tak

Pokud si myslíš, že mí jídla od KetoFit přestala po přechodu na běžný jídelníček chutnat, tak se pleteš. Některá z nich si dopřávám doteď – třeba proteinové tyčinky. A v zásobě mám i pár kaší a koktejlů na období před MS, kdy mě tradičně honí mlsná a vyjedla bych ledničku. Znáš to – sníš kousek čokolády, pak máš výčitky, tak ji sníš celou. Tak to už jsem taky úspěšné odbourala.

Doporučila bych KetoFit své kamarádce?

Za mě? Určitě jo! Na některá jídla jsem si sice musela za začátku trochu zvykat, ale nebylo to nic hrozného. Měla jsem možnost se nachomýtnout ještě k pár jiným dietám u kámošek, a to, co musely každý den jíst, se vážně občas nedalo. Fakt ekl. Já naštěstí nejsem vybíravá, nevadí mi rajská, kokos ani houby. Ale kdyby tobě ano, můžeš si jednotlivé součásti balíčku vyměnit přesně tak, jak budeš potřebovat.

Navíc balíček s jídly ti vystačí na kompletní měsíční stravování, takže neutratíš už nic navíc – jen pár stovek za zeleninu, a tady zálež, jaké preferuješ druhy. Z tohohle úhlu pohledu je proteinová dieta v zimě troch na draka, protože všechna zelenina je drahá. Ale stejně dobře poslouží i ta zmražená, když ji šetrně připravíš. Ono třeba zelené fazolky je problém čerstvé sehnat i v létě.

A je to dieta, u které nemusíš propočítávat žádné kalorické tabulky ani nic jiného. Třeba jedna moje kamarádka musela každou porci převážit, a to je vážně otrava, když potřebuješ jídlo na cesty nebo na brigádu. Vážit nemusíš ani při dávkování koktejlů a tak, buď je všechno balené v samostatném sáčku nebo je součástí balení praktická odměrka. A abych nezapomněla, musíš u celé diety taky dbát na pitný režim, jinak budeš mít za začátku zácpu, jako já.

A finální otázka na konec. Zhubla jsem u toho?

No, že váháš! Na začátku jsem měla 86 kilo a po čtyřech týdnech 76, z čehož jsem pak dvě nabrala zpátky – byla to asi ztracená voda. Takže konečný výsledek je 8 kilo dole za měsíc, tzn. dvě kila dole každý týden. A to je super výsledek!

KetoFit dieta ano nebo ne?

Tady příspěvek od Moniky končil. Dostali jsme rozhodně parádní zhodnocení celé diety. A jestli bych tu svoji oblíbenou Ketodiet vyměnila za KetoFit? Na to jsem už odpověděla v tomhle srovnání ketodiet, tak se mě na to pořád neptejte. Já už prostě svého favorita mám, ale to neznamená, že si vy nemůžete vybrat jinak. Tak co, mé milé čtenářky, dáte na Moniku, nebo se poženete za svou vysněnou figurou docela jiným směrem?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

 1. Taky jsem slyšela jen pozitivní názory, vyzkouším. Snad budu úspěšná😃

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist