Jak oddálit menstruaci? 4.67/5 (6)

Ach ta menstruace, termín kdy dorazí se jako naschvál pohybuje v době, kdy se to hodí nejméně. Možná i ty jedeš na hory, sportovní nebo wellness víkend, na dovolenou, máš důležité rande a s menstruací se ti na něj vůbec, ale vůbec nechce! Nemusíš se bát, máme pro tebe hned několik řešení, jak ji oddálit. Buď paní svých ženských trablí a získej nadhled! Tvou menstruaci můžeš oddálit:

1.Pomocí speciálních prášků na oddálení menstruace

oddaleni menstruacePokud nebereš hormonální antikoncepci a víš o termínu, kdy letíš na dovolenou, předem si podle tvého menstruačního deníčku vypočítej období, v kterém bys měla menstruovat. Že v tu dobu opravdu letíš, máš zrovna školní párty, zkrátka a dobře se ti menses nehodí? Nevadí, svou menstruaci oddálíš pomocí tabletek na oddálení menstruace. Ty jsou však pouze na předpis, ke svému gynekologovi nebo gynekoložce  budeš muset zajít tak či tak. Velmi známé jsou tabletky na lékařský předpis s názvem Norethisteron. Tablety se začnou brát pár dní před menstruací a berou se po celou dobu potřeby. Po vysazení se menstruace obvykle objeví do tří dnů. Samozřejmě existují i další léky na oddálení menstruace, které ti předepíše tvůj ženský lékař. Rozhodně si neber tabletky, které ti dá tvoje kámoška (třeba protože ji zbyly z minulé dovolené).

2.Pomocí hormonální antikoncepce

Pokud používáš hormonální antikoncepci, je oddálení menstruace velice snadné, zejména tehdy, když bereš klasickou, jednofázovou antikoncepci. Ta je charakteristická stejnou dávkou hormonů v každé pilulce,  kterou bereš pravidelně každé ráno. Menstruaci oddálíš v případě, kdy neuděláš obvyklou sedmidenní pauzu a pokračuješ v pojídání dalšího plátíčka. Pauzu si uděláš až potom, co dobereš nové plátíčko. Tento způsob je velice spolehlivý. Jen v případě, kdy je to tvá první antikoncepce se účinek nemusí dostavit vždy(tělo si ještě nezvyklo). I v případě, že používáš dvoufázovou nebo třífázovou antikoncepci můžeš svou menstruaci oddálit. Je to však mnohem komplikovanější, a proto se raději poraď s gynekologem.

3.Pomocí zvýšené konzumace vitamínu C

Třetí, ne však tolik osvědčenou metodou na oddálení menstruace je zvýšená konzumace vitamínu C. Proto pokud chceš svou menstruaci oddálit, začni asi týden před jejím začátkem každé ráno a večer pít vymačkaný citrón. Ten můžeš naředit i vodou. Citrón a v něm obsažené céčko má vliv na zastavení krvácení, v pojídání citrónu bys měla pokračovat i v týdnu, kdy měla menstruace dorazit. Výhodou tohoto způsobuje je skutečnost, že je to zcela přírodní a pro tělo neinvazivní metoda. Jeho nevýhodou fakt, že citrón a zvýšená dávka vitamínu C není stoprocentně spolehlivá.

Jaké jsou výhody a rizika oddálení menstruace? 

Výhodou oddálené menstruace je pohodlí a pocit klidu. Výlet a dovolenou si užiješ naplno a bez neustálé kontroly situace. Pamatuj však, že menstruace patří k přirozeným cyklům ženy, které můžeš jejím opakovaným oddalováním narušit. Svou menstruaci proto oddaluj jen tehdy, pokud je to nezbytně nutné.

TIP: Jak na bolesti při menstruaci?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

9 komentářů

 1. Ahoj, jdu s mamkou ke gynekologovi napsat si prášky na oddálení. Myslíte, že mi bude dělat prohlídku? děkuji za odpovědi.

 2. Ahoj, je mi 14 let. Za týden jedu se školou do Prahy na cely den a vychází to na moji druhou menstruaci. Cesta autobusem bude trvat min. 6 hodin a bojím se že mi krev prodal ne na oblečení. Poradíte mi prosím co mám dělat ? A je možnost že moje druhá menstruace nebude pravidelná a přesně ten den to nedostanu ?

 3. Ahoj, může přijít klidně zítra, nejspíš nebude pravidelná. Zkus každé ráno vypít skleničku vody s citronem, ono ti to oddálí, ale nedělej to pořád, mělo by to pomoct. Když tak si vem silnou vložku, ale třeba mně, když sedím, tak se to tam jakoby zarazí :D a neteče to.

  • Přesně to jsem taky napsala! Že mi to při sezení a ležení neteče :D to je ale potom blbý třeba po 12ti hodinách spánku, se zvednout… To je dost silný… :D

 4. Thy,
  Že jo :D. Jak Niagárský vodopády :D

  • Je. to. příšerný… :D Hlavně když to máš mega silný a máš tenhle vodopád už při 45 min sezení ve škole a pak se úplně děsíš toho, co se stane ráno… :D

 5. :D Nebo když máš tělocvik po 45 minutách :D

TOPlist