Jak účinně bojovat s černými tečkami? Zatím bez hodnocení.

Černé tečky trápí spíše slečny s mastnou pletí a rozšířenými póry. Ty mají tendenci se zanášet mazem a nečistotami. Já jsem jednou z těchto slečen a černé tečky patří k mému hlavnímu kosmetickému problému. Naštěstí už vím, jak se jich zbavit a v dnešním článku ti to prozradím. Také řešíš černé tečky? Tak pokračuj ve čtení!

Mám se snad kvůli černým tečkám neustále líčit?

Černé tečky – na mé pleti nevypadají vůbec hezky. Mám se kvůli nim snad neustále líčit? Jak to máte vy holky, když chodíte s klukem? Chcete být pro něj neustále krásné a tudíž se před ním bez make-upu neukážete? Jak to pak děláte, když jedete třeba na vodu nebo pod stan? Mám snad chodit spát nalíčená anebo vstávat hodně brzy, abych se nalíčila dřív, než se můj přítel probudí? Nebo zkrátka nemám řešit nedokonalosti pleti? Nejlepší by bylo mít pleť bez chybičky, že jo? Ale co s těmi černými tečkami?

Proč vznikají černé tečky a co všechno na ně platí?

Rozšířené póry a mastná pleť nahrává ke vzniku černých teček více, než si myslíš. To, zda patříš ke slečnám s nadměrně mastící se pletí poznáš už ráno, když vstaneš a tvá pleť je mastná. A samozřejmě problémy s ní máš i ve škole, kdy musíš mít pudr neustále u sebe, jinak se tvá pleť leskne jako psí …no asi víš, jak to myslím! A právě do rozšířených pórů se nadměrný maz spolu s nečistotami usazuje a tímto vznikají černé tečky. Ty jsou už na první pohled viditelné a nevypadají vůbec hezky. Černé tečky pak nejenže kazí tvou pleť, ale ubírají ti i na sebevědomí.

Co jsem na černé tečky vyzkoušela já? Ledasco! Pleť jsem si pravidelně čistila i napařovala. Třeba si alespoň jednou za týden nahřeju vodu, kterou naliju do větší mísy, vymačkám do ní citrón nebo Tea Tree olej a nad ní si s ručníkem přes hlavu napařuji obličej (alespoň 5-10 minut). Póry se otevřou a ty lépe vyčistíš nečistoty. Důležité je pak otevřené a vyčištěné póry zase stáhnout a to nejlépe uděláš tím, že si obličej opláchneš ledovou vodou. Tohle se mi osvědčilo.

Naopak vůbec nezkoušej černé tečky vymačkávat, uškodíš si ještě více, protože na pleti mohou vzniknout drobné jizvičky. Těch už by ses pak nezbavila nikdy.

Samozřejmě pomáhá i  nejrůznější kosmetika proti černým tečkám. Poslední revoluční novinkou je maska PILATEN, kterou mi doporučila kamarádka.

Černá maska Pilaten mi pomáhá zbavit se černých teček

Všimla jsem si toho ve škole, když se má kamarádka začala méně líčit. Ne že by na make-up zanevřela úplně, ale už nepoužívala takové množství ani krycí korektory. Bylo na první pohled vidět, že její kdysi poměrně aknózní pleť se vyčistila. A protože jsem zvědavá od přírody, zeptala jsem se jí na to. Tehdy mi doporučila černou masku Pilaten, kterou ona dostala od své mámy k narozeninám. Protože měla ještě jeden nepoužitý vzorek, přinesla mi ho další den do školy. Masku Pilaten jsem vyzkoušela a byla jsem nadšená. I já jsem viděla čistější a staženější póry, a proto jsem si objednala její větší balení.

Jak maska proti černým tečkám působí?

Maska Pilaten obsahuje aktivní bambusové uhlí, vitamín A, E a B5, extrakt z grapefruitu, z ovsa, z rozmarýnu a měsíčku lékařského a je hitem zejména v Číně a v Japonsku. Nanést bys ji měla v přiměřeném množství hlavně na T-zónu. Masku nechej působit 15-20 minut – já jdu mezitím obvolat mé kámošky, protože jinak bych si na masku neustále sahala :) A pak ji sloupni i s nečistotami.

Maska Pilaten se stane i tvou oblíbenou zbraní v boji s černými tečkami, uvidíš! Černá maska tvou pleť vyčistí a hydratuje. Použít ji můžeš nejen na černé tečky, nýbrž i na aknózní pleť. Jejím pravidelným používáním čistící efekt znásobíš. Pak už ti bude jedno, jestli si dáš nebo nedáš make-up!

A jaký je tvůj osvědčený recept na černé tečky?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

  1. Anonymni holka

    A kde se da ta maska koupit?

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist