Mýty a fakta o finské sauně z ženského pohledu 5/5 (1)

Saunu jistě známe všichni. Je to místo, kde si dokážeme dokonale odpočinout a zahnat chmury všedních dnů, ale je to také místo, kde můžeme své tělo očistit od nežádoucích faktorů, jakým je únava, stres, toxické látky a dokonce i celulitida. Pojďme si něco málo povědět o tom, co je faktem a sauně.

Sauna a naše pleť

Pravidelným saunováním můžeme docílit toho, že naše pleť bude dokonale hladká a vypnutá. Může být také bez známek akné a vrásek ale nemůžeme se na to moc upínat, čas jistě nezastavíme a tak sem tam nějaká vráska je povolena. A fakt, že sauna má vliv na naši ženskou dokonalost a krásu je pravda. Póry, které se ucpávají budou tak uvolněny a kůže může dokonale a dobře dýchat. Zpomaluje se tak její stárnutí. A to jistě vykouzlí úsměv na tváři každé ženy.

Vzhledem k tomu, že se v sauně naše tělo potí, vyplavují se z těla škodlivé látky, které nám mohou škodit v mnoha směrech. Ale zároveň se vyplavuje i endorfin, což je hormon štěstí, který nám tak zajišťuje lepší náladu a dobrý pocit. Nemusíme zrovna vypadat jako sluníčko, ale pocit harmonie a uvolnění za to určitě stojí. Nesmíme ale zapomínat na tekutiny Abychom nebyli dehydratované, je třeba pít. Ne alkohol ovšem, ale iontové nápoje nebo vodu.

Mýty a fakta o finské sauně z ženského pohledu

Sauna a čistě ženské záležitosti

Pokud bychom měli zmínit něco o sauně a typicky ženských problémech, jako je menstruace, tak tady můžeme zdůraznit fakt, že pokud trpíme menstruačními bolestmi, sauna nás toho nepříjemného problému může tak trochu zbavit nebo alespoň může zmírnit bolesti. Není to nic příjemného to asi všechny víme, tak proč to nezkusit. Uvolní se naše tělo alespoň od nežádoucích křečí, které menstruaci doprovází. A co se týká saunování v době menstruace, nic není zakázáno. Může se to zdát jako nehygienické, ale dnes, v době tamponů si to můžeme dovolit.

Pokud bychom měli zůstat ještě u typicky ženských problémů, můžeme se zmínit i o menopauze. Toto období nemají ženy příliš v lásce a taky vědí proč. Návaly horka, náladovost, přírůstek na váze, poruchy spánku, to vše se projevuje v období menopauzy a sauna tyto obtíže může zmírnit. některé ženy dokonce potvrzují, že pravidelnou návštěvou sauny se problémy s menopauzou opravdu zmírnily ba dokonce zmizely úplně, což je úžasná správa. Není totiž nic příjemnějšího než e po úmorném pracovním dni uvolnit a zrelaxovat právě v sauně, která z nás doslova shodí všechen ten prach, stres a únavu. Takže nebojme se sauny a nechme všechny neduhy a zlobu za dveřmi sauny. Budeme se cítit uvolněnější a především odpočaté a veselejší.

Kdy bychom saunu měli vynechat

Určitě není sauna vhodná pro těhotné ženy. Můžeme se sice cítit unavené, můžeme mít oteklé nohy, ale našemu děťátku by sauna mohla spíše uškodit. tak to zkrátka devět měsíců zkusme vydržet. Ovšem potom, v době kolení není žádný důvod k tomu, abychom saunu nemohli navštívit právě po porodu. Tady platí dvojnásobně přísun tekutin. A to zejména pro tvorbu mléka.

Saunu jistě musíme vynechat při závažných kožních onemocněních, dále při potížích se srdcem a určitě se sauně vyhněme, jestliže jsme požili alkohol nebo jsme se právě dosyta najedli. S plným žaludkem, ale naopak i s prázdným by se nám mohlo v sauně udělat nevolno, což by znamenalo možné mdloby a to jistě nikdo nechce.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist