Podzimní líčení má jasné zásady 4.45/5 (11)

Podzimní líčení má jasné zásadyNež nastane podzim, několik teplých a příjemných dní nás pochopitelně ještě čeká. Už nyní je ale vhodné myslet na to, jak se budete za pár týdnů líčit. A v souvislosti s tím si budete moci nakoupit vše potřebné, co budete využívat. Společně se podíváme na hlavní trendy v oblasti podzimní krásy, se kterými zaručeně neuděláte chybu. Pojďme na ně.

Rty především tmavé

I pokud není vaším cílem nijak výrazné a náročné líčení, jistě budou rty něčím, co jistě nikdy neopomenete. Co proto v takovém případě? Primárně je nutné myslet na fakt, že na podzimní období je vhodné zvolit tmavší odstín. Jednoduše proto, že se k celkovému nádechu počasí hodí, a také proto, že je skutečně trendy. Možností barev je celá řada. Pokud hledáte optimální volbu, zkuste třeba rtěnku, která dokáže přinést odstín, který má:

  • Cínový nádechv
  • Rudý nádech
  • Fialový nádech

Čeho se na svých rtech také nebojte, to je lesk. I když předchozí roky byly ve znamení matného provedení, nyní se opět vše obrací. Proto se nebojte a mějte v kabelce vždy po ruce lesk na rty. Během podzimních dní pro vás bude jasným pomocníkem, kterého budete využívat stále častěji.

Obočí by mělo být jemnější

Pryč je doba spojená s tím, že líčení bylo spojeno především se situací, kdy každý chtěl takové obočí, které bude především výraznější. Dnes jsou trendy zcela opačné, a pokud se chcete na podzim dokonale nalíčit, tak rozhodně nezapomínejte na to, že vaším cílem by měla být situace, kdy obočí sice lehce zvýrazníte, ale stále se budete snažit o to, aby vypadalo přírodně a klasicky. Už dávno neplatí, že by mělo být nejvýraznější částí vašeho obličeje. Zvláště ve chvíli, kdy chcete zaujmout svými rty a tak je celkem logické, že příliš tmavé obočí by mohlo vypadat až nepřirozeně.

TIP: Mrkněte na netradiční trendy v líčení

Ideální volbou jsou tedy spíše jenom lehké tmavší linky, kterými zvýrazníte své stávající, ale zároveň na sebe nebude strhávat pozornost. Pokud jste nikdy nebyla příznivkyní toho, že jste své líčení zaměřovala právě na tuto část těla, máte vyhráno. Skutečně nic nezkazíte ani ve chvíli, kdy se svému obočí nebudete nijak věnovat.

Nude look dominuje

Dalším zajímavým trendem, na který nesmíme zapomínat, je takzvaný nude look. O co se jedná? Jde o trend, který jsme lehce nastínili už výše. Pokud budeme konkrétnější, tak se jedná o líčení, které je spíše decentní a jeho cílem je podpořit spíše přirozenou krásu, než se snažit o to, abyste jako žena vypadala úplně jinak. A na podzim je tento typ líčení jasnou volbou. V podstatě se lze inspirovat tím letním, kdy platí, že nic se nemá přehánět. Pokud na tuto cestu a tento styl navážete, můžete si být stoprocentně jista, že tímto krokem rozhodně nemůžete nic zkazit a vypadat budete opravdu dokonale.

Pokud nejste vyznavačkou tohoto stylu, potom zvolte osvědčenou kombinaci. Mělo by se jednat primárně o korektor, který zakryje nedokonalosti, a potom makeup. Jeho odstín by měl být spíše světlejší, nebo by měl plně odpovídat vzhledu vaší pleti. Co rozhodně nevyužívejte, to jsou odstíny tmavé. V takovém případě je skutečně lepší, když se na make-up úplně vykašlete a vyrazíte ven raději bez něho, protože to v kombinaci s ostatními našimi tipy bude vypadat lépe.

Nebojte se barev

Čeho se rozhodně v podzimním líčení nebojte, to jsou barvy. Na první pohled sice může toto období působit pesimisticky a šedě. To ale jenom za špatného počasí. Pokud se podíváte na podzim i z jiného úhlu, jedná se o roční období, které je doslova plné barev. Stačí se podívat na listí na stromech a bude vám jasné, že ani vy byste se jich neměla bát. Je pochopitelné, že ideální je barvy využívat v oblasti vašich očí, které je dobré zvýraznit třeba pomocí pastelových barev. A inspirovat se můžete v přírodě, ale i mimo ní. My doporučíme třeba odstíny, kam se řadí:

  • Bronzová a zlatá barva
  • Červená barva
  • Oranžová barva

Mějte objemné řasy

Zajímavé, výrazné a hravé barvy v oblasti vašich očí budou velmi dobře kontrastovat s tím, že dokážete podpořit své řasy. Dnes je velmi využívané různé prodlužování řas, díky čemuž budou nejenom delší, ale nabídnou i výraznější objem. Toho však docílíte i volbou správné řasenky. Ty nejlepší na trhu řasy jak rozdělí, tak jim dodají na objemu a také je zajímavě zatočí. Tyto tři věci, v kombinaci s očními stíny stoprocentně zajistí, že ať už se vydáte kamkoliv, budete vždy dokonalá.

Nepřehánějte to

Jak už v některých případech při popisu jednotlivých trendů sama jistě víte, určitě byste to s podzimním líčením neměla přehánět. Není nic horšího, než když na sebe doslova napatláte mnoho různých produktů, počínaje make-upem a konče mnoha dalšími věcmi, které mají za cíl zakrýt nedokonalosti a zvýraznit některé oblasti. Pamatujte si, že takové líčení je spíše kontraproduktivní.

Lepší je to s ním nepřehánět, a to proto, že přirozený vzhled je základ. Prostě a jednoduše si zkraťte čas na líčení, během čehož stihnete jenom to nejnutnější, co je potřeba. Jakmile se tak stane, můžete vyjít z domu. Uvidíte, že právě toto je ta cesta, kterou dnes můžeme označit za tu nejlepší.

Co si u nás můžete dále přečíst na toto téma?

VIDEO: Tipy na podzimní líčení

VIDEO: Zkuste i toto podzimní líčení

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist