Domů Krása & Péče Tmavé skvrny po akné? Zbav se jich přírodní cestou!

Tmavé skvrny po akné? Zbav se jich přírodní cestou!

0

Každý to známe a každý jsme si tím museli projít. Zarudlé, často hnisavé, rudé pupínky, které pěkně bolí. Řeč není o ničem jiném, než o akné. A aby toho nebylo málo, tak po něm občas zůstanou nevzhledné tmavé skvrny, které ne a ne zmizet.

Ale nesmutni! I těchto skvrn se lze zbavit. Jde to přírodní cestou a pomocí věcí, které určitě najdeš ve svém domě. Bude to sice běh na delší trať, ale výsledek bude stejný, jako při použití drahých krémů a ty ještě navíc ušetříš.

Prevence

Tohle je nejúčinnější prostředek, jak zabránit samotnému vzniku tmavých skvrn. V žádném případě pupínky nemačkej a ani je nijak neškrábej. Pupínek se ti zanítí a tmavá skvrna je hned na světě.

Další radou, jak skvrnám předejít je, hlavně v těchto letních měsících, aby sis obličej pořádně mazala opalovacím krémem s minimálním faktorem 20. Vždy, než půjdeš ven, si nanes řádnou vrstvu, třeba i pod makeup.

Citron

Kyselina citronová pomáhá k odlupování staré kůže a zesvětlování skvrn. Nanes šťávu na postižené místo (samozřejmě očištěné) a nech působit asi 15 minut. Poté důkladně opláchni. Pozor! Po aplikaci nesmí pokožka přijít na sluneční záření. Kyselina by mohla pokožku poškodit a mohlo by dokonce dojít i k opačnému účinku a kůže by mohla ztmavnout.

Med

Med obsahuje širokou škálu vitamínů a minerálů. Má antibakteriální účinky a pomáhá celkově omezit tvorbu akné. Jizvy (nebo postižená místa akné) namaž vrstvou medu a nech působit asi 30 minut, poté opláchni studenou vodou.

Soda

Jedlá soda má velkou škálu využití, a to nejen na pálení žáhy, či pohlcení pachů. Zde ale musíš být opatrná. Soda vysušuje pokožku, takže si ji nech na obličeji jen chvilku (1 minuta bude stačit). Smíchej prášek s trochou studené vody, aby vznikl tužší krém. Pomocí kruhového pohybu nanes na obličej a po chvilce smyj teplou vodou.

Skořice

Skořice obsahuje antibakteriální látky, působí protizánětlivě a napomáhá při obnově poškozených částí kůže. Jelikož je skořice sypká a na kůži by se špatně udržela, je dobré z ní připravit masku. Smíchej med se skořicí v poměru 2:1, nanes na obličej a nech působit 15 minut. Poté opláchni. Skořice bude zároveň působit jako přírodní peeling.

Led

Nejenže led napomáhá k zesvětlení jizev, ale je i výborný na odstranění červených skvrn kolem pupínků. Zabal kostku ledu do kapesníku nebo papírové utěrky a přejížděj si jí asi dvě minuty (dokud se kůže neznecitliví) po poškozeném místě. Proces opakuj 2x denně.

Česnek

Česnek obsahuje vitamíny A, B1, B6, C, měď, mangan a zinek. Vezmi asi tři stroužky česneku a prolisuj ho do teplé (nikoliv horké!) vody, nech odstát, dokud voda nevychladne. Pro lepší účinek můžeš přidat pár kapek citronové šťávy. Nanes na dobře očištěnou pleť a po 15 minutách smyj vodou.

Pamatuj, co člověk, to jiná pleť. Musíš důkladně pozorovat, jestli nemáš nějakou alergickou reakci na dané suroviny. Pokud by pleť byla začervenalá nebo škrábala, už si na ni znovu masku nedávej, jen by sis tím ještě víc ublížila.

Předchozí článekFlash tetování – sexy hit léta
Další článekJak na husté a krásné řasy?
Katuš
Celým jménem se jmenuji Kateřina, přezdívku Katuš mi dali moji kamarádi a mně se zalíbila, takže ji používám dodnes. Je mi 18 let a studuji všeobecné gymnázium. Můj plán do budoucna je tedy jasný. Vysoká škola. A protože bych chtěla studovat žurnalistiku, bylo pro mě psaní na tento web jedinečnou příležitostí. Navíc mi vždy dodáte notnou dávku inspirace a energie. Ve svém volném čase ráda čtu, vařím, cestuji a vlastně dělám ráda tak moc věcí, že bych je mohla vypisovat do večera. Proto i moje články nejsou zaměřené na jedno téma, ale píšu tak nějak o všem.