Domů Krása & Péče Vlasy Žehličky na vlasy – ultimátní průvodce výběrem a používáním! ...

Žehličky na vlasy – ultimátní průvodce výběrem a používáním! 5/5 (3)

0

Žehličky na vlasy – ultimátní průvodce výběrem a používáním! Chceš si jednou provždy udělat jasno v pojmech jako je ionizace, žehlení s párou, hřebenový kartáč nebo turmalínové plotny? Pak věnuj pár minut přečtení tohoto článku, prozradím ti vše potřebné a navíc přidám ještě spoustu dobrých rad.

V minulých týdnech jsem se tématu žehliček na vlasy hodně věnovala, a tohle je vlastně takový zastřešovací článek pro všechny moje aktivity. Doufám, že mi tak na e-mail přestanou chodit zvídavé dotazy žádající vysvětlení toho kterého pojmu a podobně. Takže si jednou provždy ukážeme jak a podle čeho vybrat tu absolutně nejlepší a nejpraktičtější žehličku na vlasy.

Spousta různých typů pro tvoji spokojenost

Úplně nejdřív se podíváme na to, jak své výrobky označují samotní tvůrci tohoto šikovného pomocníka. On je totiž docela rozdíl mezi parní nebo třeba ionizační žehličkou. Tak, jdeme na to.

Klasické žehličky na vlasy

Na co se hodí: Pokud potřebuješ vlasy jenom narovnat, budou tyhle základní kousky ideální. Mívají velký výběr pracovních ploch (keramické, turmalínové, platinové nebo kombinované), a taky přídavných funkcí. Mezi ty nejdůležitější patří možnost nastavení teploty (tři stupně by měly být minimum) a nejrůznější nástavce pro další možnosti úpravy vlasů (lokny, vlny). V této kategorii je možné koupit model doslova za pár stokorun, ale taky vyloženě profi kousky.

Na co se nehodí:Bohužel bez dodatečných funkcí jako je ionizace nebo napařování si obvykle neporadí s hodně suchými, silnými a krepatými vlasy. Máš-li takové, bude rozhodně třeba sáhnout do jiné kategorie.

Ionizační žehličky na vlasy

Na co se hodí: O ionizaci se v poslední době hodně mluví, to zejména v souvislosti se zdravým vzhledem vlasů a jejich přirozeným leskem. Ionizační žehličky na vlasy přitahují z okolí záporně nabité části tzv. anionty, kterými neutralizují ty pozitivně nabité alias kationty vznikající při sušení a úpravě vlasů. Právě díky nim jsou vlasy „rozlétané.“ Ionizace vlasy přirozeně zvlhčí a zvýší tak jejich kvalitu. Omezí také lámavost a způsobí, že budou prameny na první pohled vypadat silnější a zdravější.

Na co se nehodí: Doporučit ji lze prakticky pro všechny typy vlasů, musíš však počítat s její o něco vyšší cenou.

Přečti si všechno o ionizačních žehličkách na vlasy ve specializovaném článku. Poradí ti se vším od A do zet.

Parní žehličky na vlasy

Na co se hodí:Máš-li vlasy, které pod klasickou žehličkou vyloženě trpí a přitom si neumíš představit den bez jejího pravidelného používání, podívej se právě po modelech fungujících na parním principu. Hodí se i na kudrnaté nebo hodně silné vlasy

Na co se nehodí: je dražší než obyčejná žehlička a pro hodně jemné vlasy ji rozhodně doporučit nelze. To už je lepší ta s ionizátorem. Ale záleží i na teplotě – hodně velkorysé rozmezí se někdy popere i s tímto typem kštice.

Můj dobrý tip: Při nákupu si také pohlídej doporučení výrobce – pokud doporučuje používat do nádobky pouze destilovanou vodu, zapátrej raději jinde Vždyť mnohem výhodnější je nahradit tento prachobyčejným element nějakým výživným tonikem z drogerie, které bude o vlasy pečovat i během žehlení.

Parní žehličkám na vlasy jsem se podrobně věnovala v tomhle článku na téma žehličky na vlasy recenze. Přečti si podrobnosti, pokud uvažuješ právě o nich.

Žehličky na vlny a lokny

Na co se hodí: nebaví tě nosit stále stejný účes, hledáš změnu? Pak budou pro tebe ideální žehličky na vlny a lokny. Poznáš je podle toho, že mají užší plotny a dá se s nimi díky tomu mnohem snadněji manipulovat. Úzké žehlicí plochy vytvoří přirozené vlny, které něco vydrží. Charakteristický je pro ně také oblý tvar ramen. Hodí se zejména pro normální a slabší vlasy.

Na co se nehodí: naopak se silnými nebo vlnitými vlasy si zpravidla neporadí. Husté vlasy pak bude žehlit a přetvářet jen velmi pomalu.

Do této kategorie patří v podstatě také oblíbené krepovačky na vlasy, vhodné zejména pro vytváření retro účesů nebo rychlou úpravu vzhledu. Tady najdeš více informací o krepovačkách pěkně přehledně a na jednom místě.

Mini nebo také cestovní žehličky na vlasy

Na co se hodí: když se potřebuješ sbalit někam na cesty, určitě si do kufru přibal ještě tuhle malou šikulku. Dost často má ty samé funkce, jako běžné žehličky. Výhodou ale i nevýhodou je její malá velikost. Všude se vejde, žehlení s ní ale o něco déle trvá. Rozhodně si pohlídej funkci automatického vypnutí a přítomnost speciálního cestovního pouzdra, do kterého můžeš uložit žehličku ještě teplou bez rizika, že s ní něco poškodíš. Může být stejně kvalitní jako její klasické konkurentky.

Na co se nehodí:Určitě ji nepoužívej na běžné žehlení vlasů S malými plotnami ti bude celá procedura trvat až příliš dlouho, což časem omrzí. Navíc cestovní žehličky na vlasy nebývají projektovány na dlouhodobé nepřetržité používání. Na druhou stranu často stojí jen pár stovek, takže nemusíš být smutná, pokud ji na cestách náhodou rozbiješ nebo ztratíš.

Můj dobrý tip: jestliže cestuješ do zahraničí, pohlídej si i přibalení cestovního adaptéru, ne všechny země jsou totiž k našemu el. zapojení přívětivé. Lepší značky nabízejí toto příslušenství jako standardní součást produktu.

Více informací najdeš v článku o cestovních žehličkách, kde jsem se jim vážně podívala na zoubek včetně užitečných recenzí těch nejzajímavějších modelů.

Profesionální žehličky na vlasy

Na co se hodí: Tohle je docela samostatná kategorie. Myslím, že běžné uživatelka prostě tyhle kousky nevyužije, respektive se jí jejich pořízení nevyplatí. Musela by sis opravdu vlasy upravovat žehličkou každý den, aby měla pro tebe tahle kráska smysl. Na druhou stranu dostaneš profesionální kousek, který opravdu něco vydrží a navrch se může chlubit celou řadou užitečných funkcí.

Na co se nehodí: pro občasné použití. Je také hodně drahá, takže si její nákup pořádně rozmysli.

Žehlicí kartáče

Na co se hodí:Tohle už vlastně nejsou žehličky na vlasy, ale mnozí prodejci je do této kategorie zařazují. Jsou navrženy tak, aby během žehlení nepřipravily vlasy o jejich přirozený objem. Účelem tedy nejsou dokonale rovné prameny ale spíš přírodně narovnané vlasy s přirozeným objemem.

Je škoda, že tuhle vychytávku zná tak málo holek. Poradí si totiž i s hodně silnými a nepoddajnými vlasy. Je šetrná a umí to i bez vytváření statické elektřiny. Žehlení sice trvá trochu delší dobu, ale výsledek stojí za to. Lepší modely pak nabízejí i vyměnitelné štětiny podle typu vlasů.

Na co se nehodí: kromě delší doby nutné k dosažení optimálního výsledku tady budu hledat mouchy jen těžko. Snad jen, že žehlící kartáč nikdy nevytvoří vlny, a to ani malé. Pro podobnou kadeřnickou úpravu si tak budeš muset najít jiného šikovného pomocníka. Ale věřím, že díky mému kompletnímu seznamu, si ho určitě hned napoprvé vybereš správně.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.