Beauty tipy z celého světa Zatím bez hodnocení.

Bydlím v zahraničí a tak jsem byla při stěhování tak nějak připravená na novou kulturu a zvyky. Něco bylo příjemné více, něco méně, na něco jsem si prostě nezvykla dodnes, ale to by vydalo na celou knížku:-) Jedna věc mě ale úplně uchvátila – obočí tureckých holek. Fakt. Schválně jestli někdy pojedete na dovolenou do Turecka, tak si na mě vzpomeňte. Někdo říká, že jsou turkyně občas až moc namalovaný, s čímž musím souhlasit, na druhou stranu jim ale nelze upřít fakt, že jsou vždycky perfektně upravený, neuvidíte na ulici ženu s mastnýma vlasama a to obočí… no paráda! A tak jsem tomu jednou přišla na kloub.

Byla jsem na návštěvě u známé a přišla domů její dcera. Chvíli jsme si povídaly, ona se na mě zadívala a říká: „Nemám ti vytrhat obočí?“ „No jasně, to bys byla hodná!“ odpověděla jsem jí, i když mě zarazilo, proč by to měla dělat ona. Ale tak co. „Přines nit“, zavelela. Nit?! Ježíšimarja. „Lehni si“.  Začínala jsem panikařit, ale poslušně jsem plnila příkazy. Kamarádka urvala kus nitě, jeden konec si narvala do pusy, druhý držela v ruce, přiblížila se k mému obočí… a já zařvala bolestí. Těma nitěma o sebe třela a ty „sekaly“ chloupky, které byly mezi nima. Vzala nejen podobočí, ale i nadobočí a jak byla v ráži, tak mi oholila i knírka:-) A ta bolest stála za to. Touhle niťovou metodou se obočí upravuje i v kosmetických salonech, v přepočtu to stojí asi 50 Kč, takže pravidelně chodím. Jde to těžko popsat, snad vám to aspoň trošku přiblíží tohle video:

Přišlo mi zajímavé, jak je někde rozšířené něco, co v Česku není skoro vůbec známé, tak jsem pátrala dál po zvycích z celého světa:

1) Že jsou Francouzky krásné a elegantní, to není nic nového. Určitě k tomu přispívá kvalitní strava, kterou konzumují, ale taky jedna vychytávka: Pořád u sebe nosí osvěžující vodu v rozprašovači, kterou si osvěžují obličej.

2) Všimly jste si někdy, že Indky mají krásné a lesklé vlasy? Finta je v tom, že do nich vtírají olivový nebo kokosový olej, nechají působit a pak teprve vlasy umyjí.

3) Mexičanky lesklých vlasů zase dosahují tím, že si na ně dávají rozšlehaná vajíčka.

4) Jestli máte slabé nehty vlivem věčného lakování a odlakování, zkuste tip, který používají kolumbijky: stroužky česneku nakrájejte na maličké kousíčky a hoďte do skleničky s lakem:-) Česnek dává sííílu!

5) Máte-li hrubé ruce, zkuste je potřít citronem a poté namazat krémem. Pálí to jako čert, ale výsledek je zaručený. Alespoň to tvrdí řekyně.

6) Chcete-li být krásně štíhlé jako Japonky, pijte denně zelený čaj!

7) Egypťanky místo krémů používají vlažný med. Doufám jen, že ho pak smyjí:-)

8) Portugalky po vyčištění obličeje nanášejí doma vyrobenou pleťovou vodu: citron nebo ocet smíchaný s vodou.

9) A zase ten zelený čaj. V Číně si z něj ženy dělají ledové kostky a těmi pak potírají obličej.

10) A to nejlepší nakonec – Italky pijou kvalitní víno. A to je bezesporu nejlepší úplně na všechno:-)

 

A co vy holky, slyšely jste někdy o nějakých kosmetických vychytávkách ze zahraničí?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

2 komentářů

  1. Ahoj to s tim obocim me vazne zaujalo , ale stejne nechapu jek nit to muze takhle krasne upravit.

    Jinak moc hezky clanek;-)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist