Domů Krása & Péče Jak neplýtvat kosmetikou. Kolik jí budeš potřebovat? ...

Jak neplýtvat kosmetikou. Kolik jí budeš potřebovat? 4.83/5 (12)

0

Jak neplýtvat kosmetikou?Je mnoho různorodých (třeba kosmetických) produktů, které jako správná slečna používáš a považuješ je za nezbytnou součást tvojí každodenní péče. Pokud bychom se měli podívat na to, zda s nimi neplýtváš, je třeba říci, že plýtvání je dnes poměrně časté. Je to jednoduše z toho důvodu, že ne každá žena a slečna přesně ví, kolik konkrétního produktu může využít a kolik jí v podstatě stačí. A tak často všechny využíváme mnohem větší množství, což vede k tomu, že se péče o tělo může docela prodražit. Pokud tedy nechceš slevit ze své oblíbené značky, která je spojena s kvalitou, a přesto chceš v souvislosti s péčí o svou osobu šetřit. Potom se podívej na to, jak ti to půjde nejlépe. Základem je správné dávkování kosmetiky. A jak by mělo vypadat? Mrkni na náš přehled ve článku.

1. Šampon

Dnes je šampon naprostým základem a jenom těžko se bez něho obejdeš, to je jasné. Když pomineme různé suché šampony a zaměříme se na klasiku, tak je dodáván nejčastěji v tekutém skupenství. Vybrat ten pravý není zase až tak složité. Co by měl splňovat?

  • Měl by vlasy samozřejmě dokonale umýt
  • Měl by být šetrný k vlasům
  • Měl by nabídnout i jejich ochranu a výživu

A jak tohoto všeho dosáhneš? Celkem jednoduše. Stačí si nanést na dlaně zhruba polovinu polévkové lžíce šamponu. Takové množství skutečně stačí. Dále je třeba ho právě ve tvých dlaních lehce napěnit a poté ho zlehka a rovnoměrně nanést na vlasy. Uvidíš, že takové množství šamponu dokonale stačí nejenom pro plnohodnotné umytí, ale i proto, že vytvoříš dokonalou pěnu. Zde totiž ani tak nejde o množství šamponu, ale o dostatek vody na hlavě. Pokud se pěna netvoří, lehce hlavu pokrop a problém bude vyřešen. Zkus to a uvidíš sama.

2. Sprchový gel

Další nezbytná součást tvé hygieny, která je také brána jako nezbytná samozřejmost. A říci musíme, že právě v této oblasti se plýtvá nejvíce. Většina žen si do dlaní nejenom nanáší velké množství sprchového gelu, ale dokonce dochází také k tomu, že při jeho aplikaci může spousta ztéci na zem, což pochopitelně znamená další nemalé plýtvání. A kolik je tedy vlastně odpovídající a správné množství, které je třeba využít? Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá. Představ si lískový oříšek a jeho velikost. A přesně tolik budeš potřebovat na horní část těla a přesně stejné množství i na dolní část těla. Ano, tolik kvalitního sprchového gelu skutečně stačí. Pokud jde o jeho pěnivost, rozhodně platí stejný postup, jako ve výše zmíněném případě. Hlavní roli zde hraje především množství vody.

Kromě plýtvání je ještě další důvod, proč to se sprchovým gelem nepřehánět. A tím je fakt, že vzhledem ke svému složení může v nadměrném množství dokonce i narušit přirozenou ochrannou vrstvu tvé pleti. K čemu to může vést? Rizikem jsou například:

  • Ekzémy a vyrážky
  • Různé pupínky
  • Zarudnutí na pokožce

Ale neboj, to je skutečně jen v extrémních situacích.

3. Pleťový krém

Také ho používáš? A kolik? Správné množství je podobné, jako je tomu v případě sprchového gelu. Když máme být konkrétnější, tak je třeba říci, že odpovídající množství je opět ve výši jednoho lískového oříšku. Tolik skutečně bude stačit k tomu, abys svou pleť dokonale ošetřila a dodala jí vše, co je třeba. Pamatuj na to, že nadměrné množství pleťového krému není na škodu jenom s ohledem na plýtvání, ale je na škodu i s ohledem na to, že silná vrstva zabraňuje vaší pokožce dýchat. A k čemu toto konkrétně povede? Odpověď je celkem jednoduchá a samozřejmá. Právě tím, že pokožce zamezíš dýchání, jí můžeš docela poškodit. Dobré množství krému dokážete poznat i podle toho, že když ho na svou pleť naneseš, tak následně nebude působit jakkoliv mastným způsobem. To můžeš následně zjistit i pouhým dotykem.

4. Tělový krém

Natíráš si nejenom oblast obličeje, krku a dekoltu, ale také celé tělo? Potom k tomu zcela pochopitelně používej kvalitní tělový krém. A jaké je jeho množství? Zde se drž poznatků, které jsou spojeny s očním krémem. Vždy si dejte do dlaní jenom malé množství a roztírej do té doby, dokud tvoje pokožka nebude mastná. Potom můžeš opět přidat a pokračovat na neošetřená místa. Pokud budeme konkrétní, tak ideální množství může být zhruba jeden vlašský ořech, což na celé vaše tělo dokonale stačí. Roli pochopitelně hraje také samotná kvalita daného krému.

5. Oční krém

I bez něho se jistě neobejdeš. Jelikož se nanáší právě a jenom v oblasti očí, je pochopitelné, že to s jeho množstvím nesmíš nijak přehánět. A co to pro tebe znamená? Podíváme-li se na optimální množství, které je v tomto směru ideální, tak by mělo být asi o velikosti jednoho hrášku. Vzhledem k ploše je tolik krému zcela optimální jak proto, abys pomocí něho okolí očí dokonale ošetřila, tak i proto, aby došlo primárně i k tomu, že s krémem budeš šetřit.

A co tě dále zajímá?

Jsou i další produkty, se kterými to jako ženy často přeháníme. Patří sem třeba opalovací krém, kde můžou postačit 2 – 3 polévkové lžíce na celé tělo. Přehánět to ale nesmíš třeba ani s parfémem. Jak proto, že ho plýtváš, tak proto, že nadměrné množství má přesně opačný účinek, než si sama myslíš. A kolik tedy parfému? Pokud jde o skutečný, jenom aplikátor jednou přilož. Když jde o sprej, plně stačí dvě zmáčknutí na celé tělo.

Co si o kosmetice ještě přečíst?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.