Domácí tip pro krásné a dlouhé řasy 3.67/5 (6)

Chceš mít dlouhé a krásné řasy? Kdo by nechtěl, že? Pokud patříš mezi ty, kdo chtějí mít dramatický vzhled, nemusíš nutně používat řasenku a další kosmetické přípravky na řasy. Podívej se s námi na to, jak si přirozeně zvětšit růst svých řas. Následující tipy můžeš použít i doma – většinu ingrediencí už tam najdeš. Podívejme se na to, jak dělat řasy delší a krásně přirozeně.

Ricinový olej

Smíchej 1-2 kapky ricinového oleje (který seženeš online nebo v lékárně) s kapkou levandulového esenciálního oleje. Použít můžeš také rozmarýnový, růžový nebo tea tree esenciální olej namísto levandulového. Tuto směs nanes na čistý kartáček například od řasenky a natři na řasy. Nech působit přes noc. Toto dělej každý večer a dosáhneš dlouhých hustých řas za několik dní.

Namísto ricinového oleje můžeš použít jiné nosné oleje, stejným způsobem. Zkus například olivový olej, mandlový olej, arganový olej, kokosový olej nebo jojobový olej.

PROČ TO FUNGUJE?

Všechny jmenované nosné oleje obsahují vyživující mastné kyseliny, které pomáhají růstů řas i vlasů, které jsou nejen delší, ale také silnější. Tyto oleje také vyživují vlasové folikuly. Přidání esenciálních olejů činí tento lék ještě účinnější, protože tyto oleje obsahují spoustu antioxidantů, které obnovují a udržují zdravý růst řas. Zlepšují také oběh.

>> TIP: Recenze – Nejlepší sérum pro dlouhé řasy

Směs olivového a ricinového oleje

Smíchej 1-2 kapky olivového oleje s 1-2 kapkami ricinového oleje. Tuto směs smíchej dohromady a nanes na řasy čistým kartáčkem od řasenky. Nech působit přes noc a ráno si pečlivě omyj obličej. Používej tuto směs každý večer.

PROČ TO FUNGUJE?

Tyto dva oleje jsou skvělou kombinací, která pomáhá řasám růst (viz důvody uvedené u ricinového oleje).

Vazelína

Vazelína je označována jako „všelék“. Jednoduše ji nanes s pomocí prstů na řasy a nech působit přes noc. Opakuj to každý večer před spaním. Péči si zaslouží i tvé řasy, a tento způsob je opravdu jednoduchý.

PROČ TO FUNGUJE?

Čistá vazelína, která je každodenně aplikována na řasy, pomáhá tvým řasám růst rychleji a hustěji. Řasy jsou taktéž silnější.

Citronová kůra namočená v olivovém nebo ricinovém oleji

Oloupej jeden citron a nakrájej ho na malé kousky. Namoč ho v olivovém nebo ricinovém oleji po dobu asi tří dnů. Poté nanášej na své řasy každou noc před spaním s pomocí štětečku od řasenky. Pro delší a hustější řasy musíš opakovat pravidelně každý večer.

PROČ TO FUNGUJE?

Už víme, proč olivový a ricinový olej fungují pro delší, hustější a silnější řasy. Proč tedy přidáváme citronovou kůru? Citronová kůra obsahuje vitamíny A a C a tím podporuje zdravý růst řas.

Zelený čaj

Kup si kvalitní zelený čaj, ten pytlíkový ti určitě stačit nebude. Zalij jednu lžičku tohoto čaje šálkem horké vody (což je cca 150 ml vody). Počkej několik minut, až se voda ochladí. Aplikuj na své řasy, nech působit přes noc a ráno smyj. Zbytek zeleného čaje skladuj v lednici v nádobě, která má vzduchotěsné víčko. I když je směsi poměrně hodně, nepoužívej ji déle než 4 dny. Po této době je potřeba čaj vylít a připravit si nový.

PROČ TO FUNGUJE?

Množství antioxidantů nalezených v zeleném čaji podporuje zdravý růst řas a činí je delší, silnější a hustější.

Bambucké máslo

Sežeň si opravdu kvalitní bambucké máslo, nejlépe v bio kvalitě. Vše, co musíš udělat je rozemnout trochu másla mezi prsty, aby se rozpustilo a nanést na řasy. Nech působit přes noc a druhé ráno smyj. Používej každý večer.

PROČ TO FUNGUJE?

Bambucké máslo se používá v Africe ke zlepšení struktury a kvality vlasů, protože obsahuje velké množství vitamínu A a vitamínu E. Vyživuje vlasy a vlasové folikuly a zvyšuje jejich růst. To je také důvodem, proč je bambucké máslo součástí velkého počtu šamponů a balzámů na vlasy.

Vitamín E

Pořiď si kapsle s vitamínem E nebo tekutý vitamín E. Vylij olej z kapslí do malinké mističky nebo jednoduše nakapej olej na čistý štěteček od řasenky. Nech působit 3-4 hodiny nebo klidně přes noc. Opakuj tuto rutinu každý den.

PROČ TO FUNGUJE?

Antioxidační schopnost vitamínu E podporuje zdravý růst vlasů. Použití tohoto oleje také zlepší krevní oběh do vlasových folikulů.

Sérum z ricinového oleje

Na přípravu tohoto séra budeš potřebovat nejen čistý štěteček, ale také celou nádobku od řasenky. V této nádobce smíchej jednu lžičku ricinového oleje, 2-3 kapky levandulového esenciálního oleje a 2 kapky esenciálního oleje z cedrového dřeva. Uzavři nádobku a dobře protřepej. Tuto směs aplikuj na své řasy každý večer, na první výsledky nemusíš čekat dlouho.

PROČ TO FUNGUJE?

Ricinový olej vyživuje řasové folikuly a řasy, zatímco esenciální oleje podporují růst řas.

Biotin

V lékárně je dostupný biotin ve formě kapslí. Ten užívej podle návodu na obalu.

PROČ TO FUNGUJE?

Biotin, jinak známý jako vitamin H, je nezbytnou součástí různých fyziologických procesů. Klíčovou roli, kterou hraje, je podpora růstu vlasů a řas, jejich struktury a tloušťky. Nedostatek tohoto vitaminu v krvi může vést k řídnutí a vypadávání vlasů. Doplnění tohoto vitamínu zajistí zdravý růst vlasů nejen ve vašich řasách, ale také na pokožce hlavy.

Gigalash – sérum na řasy

Gigalash je sérum na řasy, které posiluje řasy, zrychluje jejich růst a zvyšuje jejich hustotu. Přitom na výsledky nemusíš čekat dlouho – celý proces trvá jen několik dní. Za dva týdny už si všimneš delších řas až o 20 %. Tvoje řasy budou také tmavější, takže nebudeš muset používat řasenku.

PROČ TO FUNGUJE?

Sérum proniká až k folikulům řas, vyživuje je a stimuluje jejich růst. Současně zvyšuje pružnost řas a snižuje tak jejich lámavost. Sérum prodlužuje životní cyklus řas. Osobně odzkoušeno a rozhodně doporučuji. Když budete chtít vyzkoušet, kupujte u výrobce, ať koupíte za nejlepší cenu.

Krásné a dlouhé řasy

Péče o řasy je stejně důležitá jako péče o vlasy. Pravidelné používání těchto pravidel je důležité pro výsledky. Buďte trochu trpěliví, protože konečný výsledek bude určitě stát za to. Kromě domácích prostředků můžete do rutiny zahrnout i další tipy, které vám pomohou k růstu řas.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

5 komentářů

  1. Vážně Anisso? Každý má právo na svůj názor. Ale vždyť je dobrý. Když se ti nelíbí, tak ho nečti.

  2. Sklapni, kurvo Lindo! Nikomu se tvý články nelíbí! Proklínám Janu Hlaváčovou a Danielu!

    • Mě se její články líbí! Srovnej se už sakra do laťe! Koukni se na hodnocení jejích článků! Přestaň už všechny proklínat!

Nejlepší sérum na růst řas v AKCIMÁM ZÁJEM
TOPlist