Domů Tělo & Zdraví Hubnutí Dieta Its My Life recenze a zkušenosti, výhody, cena, účinky, pro...

[RECENZE] Dieta Its My Life recenze a zkušenosti, výhody, cena, účinky, pro koho je určena 5/5 (6)

2

Its My Life

9.5

Hodnocení

9.5/10

Plusy

 • hubnutí bez ztráty svaloviny
 • snadná a rychlá příprava
 • výborná chuť
 • Česká firma

Mínusy

 • k dostání pouze na internetu

Dieta Its My Life recenze a zkušenosti. Ketogenní dieta nebo také keto nebo proteinová dieta je v poslední době velmi oblíbená. Co je vlastně zač a jak s její pomocí zhubnout téměř bez námahy?

Pokud přemýšlíte o úpravě fyzické hmotnosti, pak jste o tomto typu diety už nejspíš někdy slyšeli. Má svá pravidla, ovšem jako jediná vám dovolí spálit tuk zcela přirozeným způsobem – tedy tak, že vaše tělo sáhne do svých zásob a vybaví se energií potřebnou ke každodennímu fungování. Je to jednodušší, než to vypadá. Musíte se k němu chovat tak trochu jako k malému dítěti – vezměte mu ten nejjednodušší prostředek k dobíjení energie a bude si muset zkrátka a dobře najít nějaký jiný.

✅[highlight]Co je to ketodieta[/highlight]

Podle celosvětového výzkumu má přibližně 60 % populace lidí ve vyspělých zemích obezitu nebo alespoň nadváhu. Děje se tak především proto, že se nám nedostává základních znalostí o fungování lidského těla. I když držíme diety a snažíme se zhubnout, ne vždy vede tato snaha k úspěchu. Leckdy je to spíše naopak. I když tělu odebereme energii, zpravidla to neděláme v té správně formě. Mnohem spíše tak hladoví, než aby se skutečně pustilo do spalování vlastních tukových zásob. A to je jednoznačně špatně.

Hlad totiž zároveň v metabolismu nastavuje obranný proces, který naše tělo donutí uložit „pro příště“ ještě více tuků – protože co kdyby se daná situace opakovala, že ano? To je však něco, co jednoznačně nechceme. A právě bílkovinová nebo také keto dieta tomu umí zabránit. Zavedení ketogenní diety vám tak poskytne opravdu dobrý rámec pro změnu vašich dosavadních stravovacích návyků, naučí vás, jak vaše tělo funguje a otevře vám cestu k zahájení mnohem zdravějšího života.

✅[highlight]Přirozené hubnutí tuků[/highlight]

A jak vlastně funguje? Je to jednoduché. Naše tělo obvykle získává energii z jednoduchých cukrů, které přijímáme ve stravě. To mu obvykle stačí a nemá důvod dívat se jinam. Naopak – přebytek těchto látek si dokáže ještě uložit v podobě tukových zásob. Když však chceme zhubnout, potřebujeme, aby právě do těchto zásob sáhlo.

A to uděláme tak, že mu zdroje jednoduchých cukrů vezmeme. Bohužel jde o potraviny, které běžně jíme – pečivo, rýže, brambory a samozřejmě nejrůznější sladké sušenky a limonády. Pokud je však dokážeme nahradit vhodnými potravinami, budeme mít už napůl vyhráno. Mezi doporučené potraviny patří zejména:

Nemusíte se vzdávat soli a koření; ale zároveň byste také měli vědět, že nemůžete tuto dietu držet dlouho nebo z ní dokonce udělat životní princip, jak to dělají kupříkladu vegetariáni nebo vegani. Také byste měli vypít asi osm sklenic vody denně, což tělu napomůže ve zpracování bílkovin. Stravování také není časově omezeno, je povoleno i po šesté hodině večerní, přičemž tento čas jiné diety obvykle zapovídají.

✅[highlight]Co byste o ketodietě měli vědět[/highlight]

Obvykle se propaguje jako dieta na hubnutí, ovšem uplatní se rovněž i v některých lékařských oborech (například léčba nádorů nebo chronická onemocnění včetně cukrovky II. typu). Lze ji navíc přizpůsobit i životním cílům (hubnutí, nárůst svalové hmoty apod.) a samozřejmě také celkovému životnímu stylu (může zohlednit vaši úroveň fyzické námahy, trénink apod.).

Všeobecně se dá říci, že tato strava je bohatá na tuky, obsahuje středně bílkovin a velmi málo sacharidů (samozřejmě v porovnání s „normální“ stravou). Nejčastější chybou je přitom u lidí příliš vysoký příjem bílkovin, zvláště u těch, kteří až doteď tolik bílkovin nekonzumovali. Studie navíc v tomto ohledu ukazují, že tento typ stravy velmi účinně potlačuje produkci hormonu ghrelinu, který způsobuje hlad. Jak to tedy vypadá, ztrácí tuk, ale zachovává si svalovou hmotu – což je přesný opak toho, co dělá většina diet. Tam totiž až příliš často ubývají svaly, zatímco tuk zůstává. Člověk tedy opticky hubne a uspokojivé výsledky jsou vidět i na váze, ale výsledek není ani zdaleka tak oslňující, protože ztracenou hmotnost obvykle velmi rychle nabere zpět.

Ketodieta také dokáže snadno kontrolovat náhlý vzestup hladiny krevního cukru, což je právě faktor, který velmi často způsobuje ztrátu koncentrace. Ze zdravotního hlediska se tato dieta doporučuje i diabetikům 2. typu nebo třeba začínajícím i profesionálním sportovcům.

✅[highlight]Dieta Its My Life recenze a zkušenosti[/highlight]

Dosáhnout nízké hladiny sacharidů v běžné denní stravě není vůbec jednoduché, pokud chcete zároveň dodat svému tělu i všechny důležité výživové látky. Takže pokud se na tento úkol ještě necítíte, jděte do toho s odborníky. Například program Its My Life se na redukci hmotnosti a další pozitiva, která vám přináší ketogenní dieta, přímo zaměřuje. Sestavuje individuální jídelníček na míru a jak bonus nabízí také pestrou škálu chutných produktů. A čím se vlastně liší od jiných obdobných diet na trhu?

Ve vývoji produktů se opírají o nejnovější poznatky z oblasti výživy a zdravého stravování. Jejich produkty nabízejí vyvážený obsah živin, takže je lze považovat za vhodnou celodenní náhradu běžné stravy. Pokud se pro tuto dietu rozhodnete, budou vám navíc k dispozici certifikovaní výživoví poradci. Při návštěvě poradenského centra (v rámci ČR jich najdete opravdu hodně) se pak můžete těšit i na podrobnou analýzu vašeho těla na speciální váze InBody.

 

[highlight]

Hlavní výhody programu Its My Life:

 • široký výběr produktů
 • snadná příprava jídel
 • hubnutí bez ztráty svaloviny
 • spolupráce s lékaři
 • česká firma
[/highlight]

 

 

Výhodou jsou také sestavené dietní plány v několika velikostech, které cílí vždy na takový úbytek hmotnosti, který jste si vysnili při představě své ideální postavy. Balíčky jsou cenově zvýhodněné, takže za hubnutí nikdy nezaplatíte více, než opravdu musíte.

NEJLEVNĚJI K DOSTÁNÍ ZDE

✅[highlight]Jaké je nabídka produktů Its My Life[/highlight]

Už dávno není pravdou, že je ketodieta jenom o koktejlech. Naopak. Pokud si chcete dopřát chutné hlavní jídlo nebo dokonce dezert, nebude to žádný problém. Produkty od Its My Life lze rozdělit do devíti hlavních skupin:

 • Proteinové koktejly na hubnutí
 • Proteinové kaše na hubnutí
 • Proteinové polévky na hubnutí
 • Proteinová hlavní jídla na hubnutí
 • Proteinové palačinky a omelety na hubnutí
 • Proteinové dezerty pro hubnutí
 • Proteinové tyčinky na hubnutí
 • Ořechové krémy
 • Sušené maso

Každá z nich nabízí několik produktů a příchutí, takže opravdu není problém sestavit si pestrý a vyvážený jídelníček třeba i na několik týdnů (záleží na vašem redukčním plánu hmotnosti). Otestovali jsme některé produkty za vás a přinášíme zhodnocení jejich chuti a také zhodnocení účinků diety jako takové.

✅[highlight]Proteinové koktejly Its My Life[/highlight]

Ať už chceme nebo ne, jsou koktejly základem většiny podobných diet. Aby také ne – lze je totiž opravdu snadno připravit, skvěle chutnají a jako bonus si je můžete vzít i s sebou do práce apod. Ty, které nabízí Its My Life jsou založeny na mléčném základě, takže si na nich opravdu pochutnáte – přitom však stále splňují parametry ketovýrobků. A na jaké příchutě se můžete těšit?

 

 • čokoláda
 • bílá čokoláda
 • pistácie
 • banán
 • kapučíno
 • lesní směs
 • višeň
 • vanilka
 • jahoda-vanilka

Z osobní zkušenosti můžeme říct, že čokoláda i vanilka jsou takovou tou klasikou, která prostě chutná dobře za všech okolností (jen vanilka by asi mohla být trochu méně navoněná, ale není to nic proti ničemu). Kapučíno opravdu chutná po kávě, takže pokud vám vaše dietní plány narušuje kofein (což se klidně může stát), nemusíte si chuť své oblíbené kávy odpírat. A co kyselé příchutě jako lesní směs a višeň? Ty jsou opravdu osvěžující, takže pokud nejste až tak moc na sladké, rozhodně si přijdete na své.

✅[highlight]Proteinové kaše Its My Life[/highlight]

Další důležitou složkou jídelníčku jsou rozhodně kaše. Skvěle přijdou vhod, když chcete začít den něčím teplým, můžete si je dochutit třeba skořicí nebo kakaem bez cukru a chutnají opravdu dobře. Pokud tedy máte ve zvyku ráno něco „dlabat z misky“, nepřijdete o něj. A jaké příchutě jsou k mání?

 • Proteinová kaše natural
 • Proteinová kaše kakaová
 • Proteinová kaše malinová s chia semínky
 • Proteinová kaše jablko-skořice
 • Proteinová kaše s vanilkovou příchutí

Opět kakao a vanilka je takovou klasikou a kaše chutnají dost podobně jako koktejly, to však nakonec nevadí. Malinová kaše s chia semínky je příjemně kyselkavá, jen doporučujeme přibližně o minut prodloužit její přípravu – chutná pak ještě o něco lépe. A vypíchnout musíme i kaši bez příchuti alias natural, kterou si opravdu můžete dochutit podle sebe – třeba i naslano, pokud vám to bude vyhovovat.

✅[highlight]Složení kaše Natural Its My Life[/highlight]

Koncentrát ze syrovátkové bílkoviny, rýžová mouka instantní 20 %, ovesné vločky 12,5 %, ovesná mouka instantní 10 %, sušené mléko plnotučné, směs vitaminů a minerálních látek (maltodextrin, retinyl-acetát, cholekalciferol, D-alfa-tokoferyl acetát, kyselina L-askorbová, thiamin-hydrochlorid, riboflavin, nikotinamid, pyridoxin hydrochlorid, L-methylfolát vápenatý, kyanokobalamin, D-biotin, D-pantothenát vápenatý, citrát draselný, vápenatá sůl kyseliny trihydrogenfosforečné, oxid hořečnatý, difosforečnan sodno-železitý, citrát zinečnatý, glukonan měďnatý, glukonan manganatý, seleničitan sodný, chlorid chromitý, jodičnan draselný), slunečnicový olej (slunečnicový olej, dextróza, mléčná bílkovina), vláknina (inulin), zahušťovadlo (xanthan), sladidlo (sukralóza).

✅[highlight]Proteinové polévky Its My Life[/highlight]

Potřebujete teplou pauzu po odpolední práci nebo si prostě občas rádi dopřejte k obědu něco tekutého? Pak budou polévky kategorií přesně pro vás. Upřímně si ceníme toho, že v této oblasti Its My Life příliš neexperimentuje a místo dvaceti příchutí, které chutnají leckdy roztodivně (jak to bývá k vidění u jiných značek), nabízí polévek jen sedm – ovšem zato sází na jistotu. Na své si k přijde opravdu každý, to i ve chvíli, kdy vysadíte své neoblíbené kousky, což bývá nejčastěji polévka špenátová nebo rajčatová.

 • Proteinová polévka dýňová
 • Proteinová polévka hrachová
 • Proteinová polévka chilli
 • Kuřecí proteinová polévka s nudlemi
 • Proteinová polévka rajčatová
 • Proteinová polévka špenátová
 • Proteinová polévka žampionová

Příprava je rychlá – pokud opravdu spěcháte, budou chutnat dobře i s teplou vodou z vodovodu, byť příprava podle návodu je samozřejmě lepší. A hrachová a dýňová polévka chutnají dobře i ohřívané (jiné jsme takto netestovali) – to se vám může hodit pro případ, kdy vás při konzumaci třeba někdo vyruší, což se zkrátka a dobře může stát.

✅[highlight]Hlavní jídla od Its My Life[/highlight]

A co si dopřát ve chvíli, kdy se celá rodina sejde takříkajíc u jednoho stolu a ve hře je čas společně strávený při obědě nebo vetší večeři? Ani tentokrát nemusíte přijít zkrátka, nabídka hlavních jídel totiž zahrnuje hned čtyři varianty:

 • Proteinové ragú se žampiony
 • Proteinové těstoviny s příchutí carbonara
 • Proteinové těstoviny s milánskou omáčkou
 • Proteinové rizoto zeleninové

Takže pokud si myslíte, že se v rámci diety musíte vzdát svých oblíbených příloh, není tomu tak. Vůbec nemusíte mít pocit, že se omezujete, navíc si tato jídla můžete upravit podle sebe – přidání koření a bylinek totiž vůbec nevadí a pokud do zeleninového rizota přidáte pár kapek citronové nebo limetkové šťávy, získá opravdu perfektní chuťové vlastnosti. Navíc si k obědu můžete dopřát i některé druhy jídel z další kategorie.

✅[highlight]Proteinové palačinky a omelety Its My Life[/highlight]

Chcete něco, co bude připraveno opravdu rychle? Pokud máte po ruce pánvičku, pak budou palačinky a omelety jasnou volbou. A co je na výběr?

 • Proteinová omeleta sladká
 • Proteinová omeleta sýrová
 • Proteinová omeleta žampionová

Pokud si budete chtít dát na sladkou omeletu malinkou hrstičku lesního ovoce anebo si do slané omelety přidat bylinky, zamíchat do nich zelené fazolky nebo kousky slaniny, pak klidně můžete. Výsledkem budete opravdu příjemně překvapeni.

✅[highlight]Proteinové dezerty od Its My Life[/highlight]

Jediná kategorie, která vám až tak velký výběr bohužel nenabídne, jsou proteinové dezerty. Obsahují totiž jenom pudink – čokoládový a vanilkový. Zato je však vymazlený úplně na maximum, takže po přípravě a trochu pečlivějším vymíchání bude mít opravdu tak perfektní konzistenci, na kterou jste zvyklí. Ale nejde jen o něco, co si dáte mezi jídly, ale i plnohodnotnou náhradu stravy, kterou si můžete dopřát třeba na svačinu.

✅[highlight]Další výrobky do diety[/highlight]

V nabídce Its My Life najdete i další položky, které vám dovolí tak trochu hřešit – proteinové tyčinky pro hubnutí, ořechové krémy a sušené maso. Od každého si můžete podle zásad této diety trochu dopřát i ve chvíli, kdy jste v nejpřísnější fázi svého hubnutí. A pokud si nebudete svým mlsáním jistí, můžete se vždy poradit s výživovou poradkyní, od toho tu pro vás je.

✅[highlight]Nápoje aneb zdravá může být i káva[/highlight]

Líbí se nám také doplňkový sortiment produktů, které vám pomohou vyřešit například problém s pitným režimem nebo potřebu doplnění některých živin pro krásnější a zdravější pleť a vlasy. Its My Life má v nabídce například:

 • Bolero drinky – mix
 • FIT TEA – spalovač tuků, limetka
 • FITNESS COFFEE® – mletá káva
 • FITNESS COFFEE® – zrnková káva
 • Collaloc kolagen

Drinky neurazí a dopřát si je můžete místo šťáv nebo džusu pro doplnění pitného režimu. Káva je také dobrá, a to tím spíše, že víte, že vám její pití neublíží. Jen ji nedoporučujeme na lačný žaludek – mohlo by vám po ní být nepříjemně těžko.

A nechybí ani různé přírodní výtažky například pro zdravá játra nebo BCAA kyseliny pro ty, kdo při držení diety také trochu cvičí. Kompletní přehled vypadá takto:

Pokud vás tedy během hubnutí potkají obtíže například s úbytkem svalové hmoty nebo budete chtít své hubnutí nastartovat perfektním pročištěním jater, snadno si vyberete ten správný produkt. A dokoupit si můžete i zdravé přílohy například z konjakové mouky, které chutnají skvěle, ale zároveň po nich opravdu nic nepřiberete.

PODÍVEJ SE NA CELOU NABÍDKU

✅[highlight]Hodnocení diety Its My Life[/highlight]

O tom, že vám ketóza můžete pomoci s hubnutím, není třeba pochybovat. Má to jen jedinou podmínku – stravovací plány musíte dodržovat přesně a bez nejrůznějších výjimek. Což může být ve chvíli, kdy vás honí mlsná, opravdu problém. Pokud však máte jídelníček sestaven z vyvážených jídel, která vám navíc zachutnají, pak vám nic podobného nehrozí. A právě taková nabízí Its My Life.

Díky mnoho možnostem při výběru variant do vašeho jídelníčku i skvělým certifikovaným výživovým poradkyním, které vám s každým problémem rychle poradí, bude vaše cesta k nové a štíhlé postavě mnohem přívětivější, než je tomu v případě některých jiných diet. Můžete mlsat, dopřávat si nejrůznější laskominy a přitom stále hubnete. Díky zvýhodněným balíčkům navíc utratíte za tuto etapu svého života mnohem méně, než byste čekali.

Postupný návrat k běžnému stravování pod vedením poradkyní od Its My Life vám navíc zaručí, že se vyhnete obávanému jo-jo efektu a své křivky si jednoduše udržíte.

 

✅[highlight] Diety Its My Life – Otázky a odpovědi (FAQ)[/highlight]

Kdo může do I’ts my life přijít?

V podstatě úplně každý. Každému se věnují individuálně. To znamená: lidé toužící změnit stravovací návyky, lidé s nadváhou, sportovci, lidé, kteří chtějí nabrat svalovou hmotu, lidé trpící potravinovými alergiemi a intolerancemi, ženy, muži, dokonce i děti, lidé s alternativními návyky stravování, těhotné a kojící ženy, obézní i podvyživené děti, lidé s podvýživou, senioři a tak dále.

❓Kolik stojí sestavení dietního jídelníčku?

Klienti, kteří jsou zapojeni v programu It’s my life mají sestavení dietního jídelníčku za 600 Kč. Klienti, kteří v programu zapojeni nejsou platí 1200 kč.

❓Hrozí při dietě jojo efekt?

Při správném dodržování diety rozhodně jojo efekt nehrozí. Tak je právě dieta navrhnuta. Proto má dieta celých 6 fází, abyste byli schopni se jednoduše vrátit do původního jídelníčku.

❓Můžu pít alkohol?

Při dietě ne. Alkohol je sacharid a ty během diety nesmíte. Proto si se sklenkou vína raději počkejte až na skončení diety.

❓Musím pro začátek diety chodit na pobočku?

Nemusíte. Je to sice vhodné, ale s dietou můžete začít i komplet na vlastní pěst. Produkty si totiž můžete objednat jen online a nechat si je doručit domů. Pokud vyzkoušíte, podělte se s náma určitě o vaše zkušenosti.

[author image=“https://proslecny.cz/wp-content/uploads/2019/10/canva-young-woman-smiling-MACxs8By_iM.jpg“ ]Míša – pracuji jako nutriční poradce, aktivně se věnuji zdravému životnímu stylu a strašně ráda zkouším nové věci.[/author]

Aktualizace: 7.6.2022

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.